Kráľovská rodina má za sebou ďalšiu významnú udalosť, kde nechýbali ani princ a princezná, ktorí v jeden deň vystriedali hneď niekoľko outfitov aj udalostí, pozrite sa:
Princ William a princezná Kate boli vo štvrtok 8. mája na bohoslužbe vo Westminsterskom opátstve, pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Na tomto významnom podujatí sa k nim pridali aj členovia kráľovskej rodiny vrátane kráľa Karola III. a kráľovnej Camilly. Medzi prítomnými však chýbali ich tri deti.
Prvé dni osláv boli po boku Kate a Williama aj ich deti
Avšak, počas pondelkových osláv 5. mája 2025 počas Dňa víťazstva v Európe (VE Day) zohrali dôležitú úlohu práve najmladší členovia kráľovskej rodiny. Spolu s veteránmi druhej svetovej vojny pochodovali v sprievode, neskôr sa kráľovská rodina ukázala na balkóne Buckinghamského paláca, kde princ Louis okamžite upútal pozornosť fanúšikov svojimi vtipnými reakciami na let kráľovského letectva:
Oslavy Dňa VE neboli len o prehliadkach a preletoch lietadiel.
V ten istý deň sa princ George zúčastnil na svojej doteraz najdôležitejšej kráľovskej povinnosti, keď sa pripojil k večierku pre veteránov v Buckinghamskom paláci.Počas podujatia princ William rozprával účastníkom o záujme svojho najstaršieho syna dozvedieť sa viac o skúsenostiach veteránov.
No neskôr sa ich deti nezúčastnili už ani na bohoslužbe a neboli ani na oslavnom koncerte
Vo Westminsterskom opátstve sa zasa 8. mája konala bohoslužba, ktorá bola ústredným bodom štvordňových spomienkových osláv Dňa obetí veteránov. Ceremoniál mal jedinečný nádych a jeho program vychádzal z udalostí z roku 1945.
Pri tejto príležitosti 10-ročný Alexander Churchill, prapravnuk sira Winstona Churchilla, zapálil sviečku mieru.
Mladí účastníci bohoslužby odovzdali veteránom biele ruže a položením vencov a dvojminútovým tichom si uctili pamiatku padlých v boji za slobodu. Tentoraz však chýbali deti Williama a Kate. Ich rodičia ich so sebou nevzali, pretože v tom čase mali vyučovanie v škole Lembrook vo Windsore.
Kráľ Karol III. a princ William v tento deň slávnostne položili vence k Hrobu neznámeho bojovníka. Panovník tak urobil v mene národa a Spoločenstva národov, zatiaľ čo William vzdal hold veteránom druhej svetovej vojny.
Ceremoniál ukončila legenda vojnovej hudby Dame Vera Lynn, ktorej pieseň "We'll Meet Again" sa rozozvučala opátstvom a vyvolala silné spomienky.
Kráľovská rodina sa zúčastnila aj na symbolickom geste na pamiatku obetí vojny. Pred opátstvom položila princezná Kate v sprievode kráľovnej Camilly kvety k pamätníku nevinných obetí.
Rodina sa potom presunula na koncert plný odkazov a Kate si tu jediným gestom uctila princeznú Dianu - svoju zosnulú svokru
Neskôr sa rodina presunula na podujatie, ktoré konalo na londýnskom Horse Guards Parade a jeho ústredným bodom bol koncert plný historických odkazov a hudobných vystúpení.
Kate - matka troch detí, pútala pozornosť v bielej sukni od značky Self Portrait.
Princezná doplnila svoj outfit bielym sakom a čiernymi doplnkami – mašľou z obľúbeného obchodu Jigsaw a perlovými náušnicami a náhrdelníkom od Susan Caplan.
Koncertu sa zúčastnilo 12-tisíc ľudí a bol poctou generácii veteránov druhej svetovej vojny. Program zahŕňal hudobné vystúpenia, medzi ktorými boli: Samantha Barks, Fleur East a John Newman, a herec Brian Cox prečítal prejav Winstona Churchilla.
Oslavy Dňa víťazstva v Európe mali hlboko symbolický rozmer. Kate, ako jedna z mladšej generácie kráľovskej rodiny, vzdala hold dokonca aj svojej zosnulej svokre, princeznej Diane, tým, že si zobrala svoje obľúbené náušnice, ktoré v minulosti patrili práve jej.
Princezná Kate svojím štýlom a symbolickými gestami opäť dokázala, že dokáže spojiť tradíciu s modernosťou, a stala sa tak nielen módnou ikonou.
Viac fotografií kráľovskej rodiny z osláv nájdete v našej fotogalérii: